Aztécký cukr je ideální přírodní sladidlo, pomáhá při hubnutí

Lipie sladká Colada neboli aztécký cukr je sladidlo, které je tisíckrát sladší než rafinovaný cukr a přitom nemá žádné kalorie. Je ideální sladidlem pro diabetiky i pro ty, kteří zápasí s redukční dietou.  Aztécké sladké listy lze přidávat do nápojů bez přidání jakýchkoli kalorií!

Free: Aztec sweet herb (Lippia Dulcis) 20+ seeds - Gardening Seeds & Bulbs  - Listia.com Auctions for Free Stuff

Tato rostlina byla používána jako kulinářská a léčivá bylina domorodými kmeny v Karibiku a Aztéky v Mexiku, později byla představena Španělům. Má historii používání jako sladidlo ve Střední Americe, přičemž použití bylo zaznamenáno již v roce 1570.

Aztécký cukr je nízko rostoucí plazivá trvalka dosahující výšky padesáti cm a šířky až jeden metr. Malé tmavě zelené listy jsou zubaté s jasnou žilnatinou a rostou v protilehlých párech. Listy ve tvaru vejce se mohou na jasném slunci změnit na hnědofialové a mít tmavě karmínový stonek. Drobné bílé květy jsou drženy v kruhovém hroznu, který má střed tvořený drobnými zelenými listeny, které se odlupují a odhalují nové květy.

Aztec Sweet Herb: All About Growing This Delightfully Sweet Plant

Pokud hledáte nápady, jak využít aztéckou sladkou bylinu, utrhněte si lísteček nebo dva a strčte si je do pusy. Lze použít ke slazení čaje, ovocných salátů nebo studených dezertů bez kalorií cukru! 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů