Bernard versus Humpolec: Radnice neví, co je úřední dopis pro pivovar

Klientelismus je negativní společenský jev a jeho důsledky lze souhrnně označit jako porušování rovnosti a rovného přístupu. Slovo „klientelismus“ nechtějí slyšet především v Rodinném pivovaru Bernard při projednávání záležitostí týkajících se města Humpolec a pivovaru Bernard.

Majitel pivovaru Berdnard je dlouholetý příznivec a podporovatel ODS, PR-manažer pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek je radním města za hnutí ANO.

Kořenem klientelismu je skutečnost, že účastníci klientelistických ujednání bez této formy spolupráce nejsou schopni dosáhnout na zvýhodnění, typicky majetkové nebo společenské, které jim skrze klientelismus dostupné je.

Úředníci radnice v Humpolci nejsou schopni poskytnout kopie úředních dopisů odeslané z radnice do Rodinného pivovaru Bernard, protože nevědí, co to úřední dopis vlastně je. Skrze úřední dopisy by totiž mohlo být vidět, které záležitosti byly řešené úřední cestou a které záležitosti vyřešil radní Zdeněk Mikulášek (ANO) jako PR-manažer pivovaru Bernard a radní v jedné osobě.

Úředníkům města Humpolce bude muset poskytnout praktické znalosti v rozeznávání úředních dopisů Odbor dozoru a dohledu Ministerstva vnitra v rámci kontrolní činnosti.

Tajemník humpolecké radnice Jiří Fiala může vydat vnitřní směrnici závaznou pro všechny úředníky ve které bude přesně definováno, co to vlastně je úřední dopis.

Systém neoficiálních, zákulisních dohod v Humpolci, jehož charakteristickým znakem je ochrana obchodních zájmů soukromého subjektu, jinak zvaná též protekce totiž může poškozovat zájmy ostatních, kteří se na klientelistických vazbách nepodílejí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů