„Bez techničáku“ ani úzkokolejka nevyjede

Nároky na bezpečnost silniční i železniční dopravy jsou v zásadě podobné. „Nemáte techničák?,“ tak nevyjedete. Termín platnosti technických prohlídek vlakových tratí i vlakových vozidel si státní inspektoři dobře pohlídají. Důkladná znalost bezpečnostních předpisů se důvodně očekává také na straně provozovatelů veřejné dopravy.

Safety Always Boards First on Canada's Railways | RAC

Jindřichohradecké místní dráhy mohou očekávat přítomnost státních inspektorů bezpečnosti vlakového provozu už v říjnu. O povolení železničního provozu se žádá půl roku dopředu. Čili půl roku dopředu může státní úředník naplánovat kontrolu platnosti bezpečnostních certifikátů a osvědčení.

Mít „papíry v pořádku“ je u veřejné dopravy základ. Stát garantuje občanům obecnou bezpečnost provozu i s vědomím, že nehody se stávají. Lidskou chybu jako faktor nehody lze těžko předjímat.

Reorganizační plán Jindřichohradeckých místních drah předpokládá poctivý úmysl dál provozovat úzkokolejnou dráhu. Bez platných bezpečnostních certifikátů to ale nelze.

Na poctivé úmysly čekají Kraj Vysočina i Jihočeský kraj jako objednatelé veřejné dopravy. Úzkorozchodná železniční dráha je technická památka, která stále slouží svému účelu i přes změny v železniční dopravě a všeobecný technický pokrok.

„Papíry“ musí mít v pořádku kaž´dé vozidlo. Silniční i drážní. Poctivý přístup se vyžaduje i při provozování historických vozidel. Lhůty pro vyřízení technických povolení jsou obecně všem známé.

Bez platných technických povolení je vaše vozidlo rizikem pro ostatní účastníky veřejného provozu. Úlevy ? Výjimky? Možná, ale račte si o ně včas požádat. Bez žádosti není povolení.

Úzkokolejná dráha v Jihočeském kraji a na Vysočině přijde „o papíry“. Včas nepožádala o nové papíry. Stát si zastavení provozu pohlídá a „bez papírů“ nemůžete přepravovat cestující ani po kolejích, které vám patří jako majiteli.

Hrozící úpadek provozovatele místní úzkokolejné dráhy je pro státní úředníky další motivací pro důkladnou práci. „Papíry úzkokolejky“ si zkontrolují Jihočeský kraj i Kraj Vysočina jako objednatelé veřejné dopravy.

Jihočeský hejtman Martin Kuba i hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek bezesporu budou chtít vidět „platné papíry“ úzkokolejné dráhy k provozování objednané veřejné dopravy. Bez „platných papírů“ nelze dost dobře plnit objednávku veřejné dopravy Jihočeského kraje i Kraje Vysočina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů