Bitvu pojišťoven o zisk z motoristů oznamuje známá novinářská hláška

Nástup vojska do bitvy oznamovalo ve středověku hlasité bubnování. Všichni na bitevním poli věděli, že nastane krvavá řež.

Nástup pojišťoven do bitvy o zisky z povinného ručení motoristů oznamují novinářské hlášky „o hrozbě monopolu pro vyvolené odtahové služby“.

Kontrolní roli státu jako správce dálnic a rychlostních komunikací by pojišťovny nejraději co nejvíce omezily. Tlak pojišťoven na co nejlevnější služby motoristům je tlakem na kvalitu i rychlost odstranění nehody. Výsledkem je pak čekání motoristů v kolonách na dálnici, než se levně uklidí místo nehody.

Novinářská hláška o „hrozbě (monopolu) pro vyvolené odtahové služby“ je ukázkou neznalosti celého procesu výběru partnerů státu pro odstraňování nehod.

Stát pravidelně vypisuje výběrové řízení na stanovené úseky dálnic. Přihlásit se může každý, kdo splní podmínky státu. Jako vítěz výběrového řízení pak na určeném úseku dálnice odstraňuje nehody a překážky silničního provozu z moci úřední. Každý úřední zásah je sledovaný a protokolovaný správcem komunikace od vydání výzvy Policií ČR až po dokončení zásahu.

Veřejná soutěž je jedinou možností, jak může stát vysoutěžit požadovanou kvalitu odtahových služeb. A může i kontrolovat dodržení kvality služby v průběhu poskytování kontraktu na odtah z moci úřední.

Celý proces odstraňování nehod z placených úseků dálnic dozná v nejbližší době podstatných změn. Pojišťovny začaly hledat trubadůry ochotné strašit motoristy hrozbami o „vzniku monopolu pro vyvolené odtahové služby“.

Střet veřejného zájmu na plynulém silničním provozu po placených úsecích dálnic versus soukromého zájmu pojišťoven na co nejlevnějším odstranění nehody a tím dosažení co nejvyššího zisku právě začal.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů