Bude dům pro spolkový život v Brněnské ulici nebo na náměstí?

Komunální politici hledají záměr pro prázdné objekty v centru města. Jedním z nich je dům bývalé základní školy v Brněnské ulici, dnes náhradní prostory pro Domov dětí a mládeže. Po dokončení rekonstrukce stávajících prostor Do Domova dětí a mládeže bude dům na Brněnské ulici čp. 29 prázdný. Vzniknout by tady mohl dům pro spolkový život. Pro rekonstrukci na dům pro spolkový dům se počítalo s částkou tří set tisíc korun.

Zájem má soused

O prostory Domova dětí a mládeže má zájem i soukromá společnost ze sousedního domu, kde funguje Penzion Gustav Mahler. Vzhledem k nedostatku ubytovacích kapacit například v době konání filmového festivalu by přestavbou na ubytovací kapacity.

„Myslím, že se o tom s nebudu bavit,“ řekla jednatelka společnosti Be.F.Ce. Šárka Celá.

Protože neuplynula pětiletá doba udržitelnosti dotace, musí být v domě čp. 29 na Brněnské ulici ještě po několik let zachován provoz Domova dětí a mládeže – objekt nemůže město prodat.

„Záměr vybudování spolkového domu v Brněnské ulici už neplatí, záměr se přesunul na náměstí,“ sdělil lídr opozice v městském zastupitelstvu Radek Popelka.

Dům s výstavní galerií Dílo

Na náměstí by mohl být spolkovým domem dům ve kterém je dnes výstavní galerie Dílo nedaleko od vyústění Brněnské ulice na náměstí. „Líbil by se mi daleko víc, už svou uměleckou atmosférou, kterou má díky výstavní galerii,“ řekl architekt Milan Laštovička (KDU-ČSL).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů