Budoucnost jihlavské MHD: problematické křižovatky se změní na kruháče?

Ve městě Jihlava se nachází několikero problémových křižovatek, které díky svému stávajícímu stavebně-technickému stavu, tvaru či organizaci dopravy způsobují problémy a zdržení projíždějících vozidel MHD.  Ve vybraných lokalitách by vedení Jihlavy mělo zvážit změnu organizace dopravy, změnu stavebně-technického řešení, případně prověření vhodnosti případných změn ověřovací studií.

Křižovatka Brtnická × Znojemská

Křižovatka Brtnická × Znojemská má nevhodný tvar písmene Y. Jako hlavní ulice je vyznačena Znojemská ul., jako vedlejší pak ul. Brtnická. Po ulici Brtnická jsou vedeny dvě trolejbusové linky A, E a projíždějí zde i ostatní vozidla vyjíždějící z vozovny na své linky a naopak. Všechna tato vozidla musí dávat přednost vozidlům jedoucím po Znojemské ul., čímž dochází ke zdržení vozidel MHD. Žádoucí jsou opatření vedoucí ke zklidnění provozu a ke zpřehlednění dopravní situace na této křižovatce. Dopravní studie doporučuje vedení města vyhotovit studii pro prověření možností přestavby křižovatky na křižovatku okružní, nebo na křižovatku tvaru písmene T s vedením hlavní silnice po Brtnické.

Křižovatka Rantířovská × Žižkova

Křižovatkou ulic Rantířovská × Žižkova je vedena páteřní autobusová linka č. 36. Průjezd vozidel MHD je problematický zejména ve směru do centra města, kdy autobus musí dávat přednost všem vozidlům jedoucím ve frekventovaném hlavním směru po Žižkově ulici. Dopravní studie navrhuje ověřovací studii křižovatky, aby výsledným řešením byl uzel s minimálním vlivem na zpoždění vozidel hromadné dopravy (výstavba SSZ / kruhový objezd / obnova svislého dopravního značení SDZ).

Křižovatka Ke Skalce × Seifertova

Křižovatka disponuje nevhodnými rozhledovými poměry a to díky zaparkovaným vozidlům a vzrostlým keřům. Dopravní studie navrhuje změny v režimu parkování (odebrání vybraných stání) a zajištění potřebných rozhledových poměrů úpravou stávající zeleně.

Prohlédněte si seznam zastávek MHD v nevyhovujícím stavu (více zde), přečtěte si nejčastější stížnosti cestujících (více zde) a seznamte se s návrhem na přetrasování linky č. 6 (více zde). Myšlenky na vznik nové linky 41 a úpravy linky 4 najdete zde . Zavedení expresní linky MHD z Horního Kosova už je také naplánováno (více zde). Myšlenky o změně linek MHD najdete zde.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů