Bývalý právník Jihlavy Bánský naznačuje politický handl primátorky Koubové se zastupitelem Tomancem

Právník Marek Bánský ukončil v polovině března právní zastupování města Jihlavy. V pozadí ukončení spolupráce jsou patrně politické dohody nebo možná obchody primátorky města Karolíny Koubové se zastupitelem Miroslavem Tomancem (oba Fórum). Tomanec je předsedou představenstva městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK).

Právník Bánský používá označení „politický handl“, když informuje o dohodách primátorky Jihlavy Karolíny Koubové se zastupitelem Miroslavem Tomancem (oba Fórum Jihlava). Fórum Jihlava kandidovalo v místních volbách pod patronátem politického hnutí „Starostové a Nezávislí (STAN)“. STAN už oznámil, že počítá se spoluprací i pro krajské volby.

Za uskupení STAN v minulosti kandidoval předseda představenstva Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko Roman Fabeš. Jeho opětovná kandidatura je velmi pravděpodobná, na jedné kandidátní listině se tak sejdou politici, kteří vedou miliardové vodárenské spory. Snaha rychle zakopat „válečnou sekyru“ a dosáhnout smírného řešení je stále více viditelná.

Advokát Bánský naznačuje, že nebyl plně informován o záměrech vedení města Jihlavy. Podle Bánského je nemyslitelné, neefektivní a zcela proti smyslu výkonu advokacie, aby advokát nebyl pozván na jednání s protistranami, když se tohoto jednání navíc účastní jejich právní zástupci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů