Čajánek vybral Swietelsky Rail pro roli spasitele úzkokolejky, firma vyčkává

Předseda správní rady zkrachovalé jindřichohradecké úzkokolejky Boris Čajánek zpochybnil způsob ocenění majetku a tím i celý proces přípravy prodeje novému vlastníkovi. Do role Čajánkova spasitele je pasována společnost Swietelsky Rail, člen stavebního koncernu Swietelsky. Firma se věnuje hlavně železničnímu stavitelství, staví i trati tramvají či metra. Disponuje potřebnou technikou pro údržbu úzkorozchodných tratí.

Už na jaře vyjádřila firma Swietelsky Rail opatrný zájem o budoucnost úzkokolejky. Jednání mezi zkrachovalou Čajánkovou firmou a rakouským koncernem se neposunula nikam kupředu, chybí například i přibližná shoda na kupní ceně.

„Nadále platí zájem naší společnosti SWIETELSKY Rail CZ o provozování úzkorozchodných tratí (tedy údržbu), nikoliv o osobní dopravu na nich. V současné době čekáme na výsledek insolvenčního řízení do doby, než bude znám nový vlastník.”, říká jednatel společnosti SWIETELSKY Rail CZ, Ing. Pavel Pechač

Jinými slovy se Swietelsky Rail zcela necítí na roli, pro kterou byl vybrán zkrachovalým většinovým vlastníkem úzkokolejné dráhy. Jednání o možném nákupu jakékokoliv podílu v podstatě ani nezačala.

Výběr spasitele úzkokolejky ale umožňuje Borisi Čajánkovi jako bývalému většinovému vlastníkovi odchod ze scény alespoň s trochou cti. Věřitelé úzkokolejné dráhy by byli zcela uspokojeni a ještě by mohlo zbýt i pár milionů korun pro Čajánka. V roce 1997 stát přenechal úzkokolejnou dráhu za jedinou korunu firmě Jindřichohradecké místní dráhy Borise Čajánka. Provoz se zcela zastavil na podzim 2022, kdy Čajánkova firma přišla o oprávnění provozování dráhy i oprávnění k veřejné přepravě cestujících.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů