Cena vody na Jihlavsku už tři roky stagnuje

SVAK Jihlavsko

Žádných nečekaných výdajů se nemusí od nového roku obávat obyvatelé obcí v okrese, které jsou členy Svazu vodovodů a kanalizací JIHLAVSKO a také obyvatelé Jihlavy. Zařadí se tak k velmi málo oblastem v České republice, kde cena vody neporoste. O zachování celkové ceny za vodné a stočné na ceně 87,71 Kč s DPH informovala valná hromada Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko na svém zasedání dne 17.12.2015.

„Věřím, že pro řadu obyvatel to bude příjemná zpráva do nového roku,“ uvedl předseda Svazu vodovodů a kanalizací JIHLAVSKO Mgr. Roman Fabeš. Upozornil však, že do budoucna lidé musí s  nárůstem ceny počítat. Zvyšování ceny totiž vyžadují pravidla pro použití dotací Evropské unie na budování nových vodovodů a kanalizací a především k rekonstrukcím stávajících objektů čistíren a úpraven vod tak, aby splnily přísné normy v ochraně životního prostředí. Jednou z podmínek pro získání dotace je totiž závazek nárůstu cen vodného a stočného, který má zajistit, aby si nově vybudované stavby na sebe vydělaly a nebylo již třeba je do budoucna dotovat.

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko investoval díky dotacím Evropské unie v letech 2010-2014 téměř 240 mil. korun do vodohospodářského majetku. K nejvýznamnějším investičním akcím patřily tyto stavby:

1. Projekt ochrany vod v povodí řeky Dyje – II. etapa – kanalizace Telč

2. Kanalizační systém a ČOV aglomerace Dolní Cerekev a Kostelec u Jihlavy

3. Dušejov – intenzifikace ČOV

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů