Černá mračna pochybností hokejových fanoušků o optimismu radního Beke

Po velkém loučení s hokejovou halou v posledním utkání „Grand finále“ hledí hokejoví fanoušci s rostoucí nedůvěrou na rostoucí počet dotazů stavebních firem na výstavbu hokejové haly. Místo nabídek chrlí stavební firmy další a další otázky. Jihovýchodní obchvat Jihlavy poslal souboj stavebních firem o lukrativní zakázku do věčných loviš´t, novou zakázku na stavbu obchvatu Kraj Vysočina rozdělil na dvě části, aby se postavilo „aspoň něco“.

Zakázka na výstavbu hokejové haly má hodnotu přes miliardu korun a patří mezi největší stavební zakázky v kraji Vysočina.

Cenovou nabídku mají stavební firmy předložit v nejisté době rostoucích cen a nedostatku stavebního materiálu. To vše jen zvyšuje obezřetnost stavebních firem při tvorbě cenové nabídky.

Being optimistic is a choice. Personal challenge: make a conscient… | by  Benoit des Ligneris | Radical Optimist | Medium

Bezbřehý optimismus manažera výstavby multifunkční arény Davida Beke jen zvyšuje nedůvěru hokejových příznivců. Proč se nestaví? Harmonogram slibované výstavby zaznamenává zpoždění zahájení výstavby v řádu měsíců už ve fázi tvorby cenových nabídek. Očekávané zpoždění se ještě může změnit.

Urychlit tvorbu nabídek stavebních firem ukončením dotazů nelze. Firmy mohou klást dotazy na nejasné místa v zadání veřejné zakázky. Město Jihlava jako investor je musí zodpovědět.

Rychle ale klesá naděje na zahájení stavby Horácké multifunkční arény před podzimními místními volbami. Optimisté začínají doufat v zahájení rekonstrukce ještě letos, pesimisté plánují odehrát na zimním stadionu ještě jednu sezónu a počkat na výsledek bitvy stavebních firem o miliardovou zakázku na výstavbu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů