„Černý vodovod“ Otín nemá úřední povolení Kraje Vysočina k provozování

Voda teče, lidé platí stočné, jen úřední povolení k provozování vodovodu od Krajského úřadu Kraje Vysočina už několik let chybí. To je stručný popis situace Otíně nedaleko Luk nad Jihlavou. Lidově řečeno jde o „černý vodovod“. který je podobně jako „černá stavba“ užívaná bez úředního povolení k užívání novostavby.

kapkaVodovod postavil městys Luka nad Jihlavou, právo hospodaření měl Svaz vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko. Ze SVAKu před několika lety Luka nad Jihlavou odešli. Od té doby trvá patová situace. Vodárenská akciová spravuje majetek Luk nad Jihlavou, nájemné platí do pokladny SVAKu.

Podle informací Občasníku požádali vodaři o úřední povolení k provozování vodovodu Otín teprve na konci března 2016. Vodařům chybí klíčový dokument: dohoda dvou vlastníků. Krajský úřad už vyžval Vodárenskou a.s. k předložení dohody dvou vlastníků (SVAK a Luka), aby bylo možné vydat úřední povolení k provozování vodovodu z Luk nad Jihlavou do Otína.

Vzhledem k soudním sporům mezi Lukama nad Jihlavou a SVAKem Jihlavsko o vodárenský majetek městyse Luka nad Jihlavou po odchodu ze SVAKu, lze jen těžko předpokládat uzavření dohody dvou vlastníků.

Bude tak zajímavé sledovat, jak se k existenci „černého vodovodu“, který přináší zisky SVAK Jihlavsko, postaví Kraj Vysočina. Podle vlastních stanov mělo být vydání vodárenského majetku odcházející členské obce provedeno do šesti měsíců od oznámení ukončení členství ve SVAK Jihlavsko. Takový postup by ale znemožnil SVAKu Jihlavsko vybírat od Vodárenské a.s. nájemné například i z „černého vodovodu“ Otín.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů