Česneková tráva skvěle chutná, ochrání i zahrádku před krtky a hraboši

Tulbaghia violacea známá jako česneková tráva, česnekový flirt, pokojový česnek, kapský pórek nebo kapská lilie je jedlá bylinka, listy voní a chutnají lehce po česneku. Můžeme sklízet stonky a používat v kuchyni jako pažitku , ale česneková tráva roste pomaleji než pažitka.

Tulbaghia violacea – Growwild

Ozdobné fialové květy sedí na jeho travnatých, modrozelených úzkých stopkách. Pokud se dotkneme stonků, okamžitě vydají česnekové aroma.

Kromě toho je Tulbaghia v zahradě vynikajícím prostředkem proti hrabošům a krtkům. Účinek této rostliny je založen na esenciálním oleji obsaženém v hustých kořenech. Důvtipným stavitelům tunelů na zahrádce se tento zápach vůbec nelíbí a rychle utečou.

Česneková tráva ( tulbaghia violacea ), známá take jako domácí česnek nebo česneková lilie, je rostlina amaryllis pochází z Jižní Afriky. Tato málo známá stálezelená rostliny byla původně pojmenovány po Ryku Tulbaghovi, holandském guvernérovi na Mysu Dobré naděje, který zemřel v roce 1771.

Tulbaghia violacea je velmi všestranná a užitečná: a především stonky a listy rostliny jsou jedlé. Chutná jako česnek s dostatečně pikantní chutí. Nakrájená česneková tráva skvěle chutná v salátech, tzatziki a dalších omáčkách jako skvělá náhrada česneku. Další výhodou je, že chutná stejně dobře jako česnek, ale neucítíte nepříjemný zápach z úst! 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů