Čest primátora z ODS a podpásové údery STANu

Politický život v místní politice krajské metropole Vysočiny slibuje vzrušující chvíle. Lídr hnutí Starostové a Nezávislí (STAN) Radek Hošek stále častěji útočí na primátora z ODS Petra Ryšku způsobem na který primátor Ryška odmítá reagovat a přestal považovat předsedu STAN Jihlava Hoška za svého kolegu v zastupitelstvu.

Diskrétní varování ODS před podpásovými údery ale lídr opozice Hošek jaksi přestal vnímat a dál buší svými argumenty do primátora hlava nehlava.

Další kolo boxerského souboje opozice versus primátor bude o tom, jestli je primátor Ryška „v kondici vést Jihlavu“. Do tiskové zprávy zastupitel Hošek zapracoval argumenty jihlavského advokáta Tomáše Havrana, který tvrdí „Primátor prakticky obrátil samotný princip fungování zastupitelstva, kdy to má být především primátor, který se má odpovídat zastupitelům a nikoli naopak. Nelze ani přehlédnout, že zatímco porušování jednacího řádu svými kolegy z koalice primátor přehlížel u opozičních zastupitelů se domáhal jeho dodržování“.

I další jihlavský advokát Jaroslav Homolka se postavil na stranu argumentů opozičního zastupitele Hoška. Množství výroků jihlavských právníků v tiskové zprávě zastupitele Hoška pak ukazuje na určitou mobilizaci advokátů na straně zastupitele Hoška s tichou výhružkou „abychom neskončili před soudem“. Spor bývalého prezidenta Zemana o výrok „Hitler je gentleman“ je pro Hoška určitým vzorem pro další postup ve sporech s primátorem Ryškou.

Opozice si zkrátka představuje, že primátor Ryška bude skákat tak, jak opozice píská. Výroky o „líbání prstenu“ v ulici, kde je sídlo ODS pak naznačují neochotu lídra STANu Jihlavsko k alespoň základní loajalitě vůči ODS. Naopak se zdá, že pro STAN Jihlavsko je hlavní soupeř ODS nikoliv hnutí ANO.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů