Dámský souboj o JVAK: Radní Koubová versus úřednice Vichrová?

Forum JihlavaPrázdná židle ve vedení Jihlavských vodovodů a kanalizací (JVAK) bude už brzy obsazena. Červnové zastupitelstvo města Jihlavy by mělo vybrat z několika navržených kandidátů: Forum Jihlava navrhuje radní Karolínu Koubovou, která je v politice prodlouženou rukou Miroslava Tomance. Miroslav Tomanec byl po názorovém střetu s radním Davidem Beke odvolán z představenstva městské firmy. Miroslav Tomanec by měl od června nahradit v městském zastupitelstva zastupitele Arifa Salichova.

Mayerová (ANO): nejde o střet zájmů

Opozice navrhuje do vedení městské firmy úřednici Lucii Vichrovou, která působí v JVAKu.“Podle našeho právního názoru nejde o střet zájmů, současný právní výklad připouští možnost působení zaměstnance v představenstvu firmy,“ vysvětlila předsedkyně opozičního zastupitelského klubu ANO Jana Mayerová.

Koho upřednostní koalice?

Hlasování červnového zastupitelstva o obsazení prázdného křesla v představenstvu JVAKu bude dalším testem soudržnosti koalice. Radní Koubová má sice minimální zkušenosti s řízením komerční firmy a vysokoškolské vzdělání v divadelním managementu, to všechno ale nahrazuje politická podpora. Bez šancí není ani ekonomka Věra Podhorská jako kandidátka TOP09.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů