Debatér Tomanec na premiéře v Zastupitelstvu promluvil dvaadvacetkrát

TomanecKritik poměrů jihlavské místní politiky Miroslav Tomanec má za sebou premiéru v Zastupitelstvu. I se složením slibu zastupitele promluvil celkem dvaadvacetkrát. Server Občasník spočítal počet jeho přihlášení o slovo při jednání zastupitelstva.

Za Tomancovým řečnickým výkonem značně zaostali jeho kolegové ze zastupitelského klubu Forum Jihlava.  Předsedkyně klubu Karolína Koubová se hlásila jen čtyřikrát, zastupitel Matěj Kolář dvakrát. Náměstek Kolář nepromluvil ani jednou, jen tiše seděl.

Radní Vítězslav Schrek (ODS) se hlásil šestkrát o slovo, stejně jako radní Beke (ODS). Zastupitel František Zelníček (ČSSD) mluvil jedenáctkrát, lidovecký zastupitel Laštovička desetkrát.

Svým řečnickým výkonem překonal zastupitel Tomanec většinu koaličních zastupitel dvojnásobně až trojnásobně.

V diskusi žádal zastupitel Tomanec častější jednání Zastupitelstva, červnové jednání Zastupitelstva Jihlava skončilo po devítihodinovém jednání. Šest připravených podnětů Miroslava Tomance pro diskusi zastupitelů zůstalo nevyužito.

Pro srovnání: lídr opozice Radek Popelka promluvil desetkrát, předsedkyně Finančního výboru Jana Mayerová se o slovo přihlásila jedenadvacetkrát. Její manžel Daniel Mayer má ještě o jedno řečnické vystoupení více.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů