Do výstavby Horácké multifunkční arény promluví opozice

Hledání shody nad politickou podporou výstavby Horácké multifunkční arény pokračuje.

„V Radě kraje Vysočina není prioritou výběr jedné konkrétní varianty, kterou Jihlava postaví. To je na Jihlavě. V Radě kraje panuje shoda, nevím jestli stoprocentní shoda, na příspěvku ve výši čtyři sta až pěti set milionů korun,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Podle informací Občasníku chybí hlasy části krajských zastupitelů za ODS a STAN. Město Jihlava má zpracované varianty výstavby s krajským příspěvkem ve výši čtyři sta padesát nebo pět set padesát milionů korun.

„Konkrétní číslo výše krajské podpory bude vyřčeno po jednání se zastupiteli opozičních stran,“ dodal hejtman Schrek.

Horácká multifunkční aréna by se v budoucnu měla stát pilířem sportovních aktivit Kraje Vysočina. Na místě dnešního Horáckého zimního stadionu plánuje Jihlava postavit multifunkční areál s veškerým vybavením pro sportovce včetně ubytovny se zhruba šedesáti lůžky.

Výstavba multifunční arény v Jihlavě je mezi prioritami krajské opozice. Především vítěz krajských voleb – hnutí ANO – má reálnou šanci promluvit do priorit Kraje Vysočina v rámci výběru finální varianty výstavby.

Lídr krajské opozice Martin Kukla (ANO) naznačil podmínky pro výstavbu multifunkční haly v Jihlavě:

„Dražší,ale provozně funkční varianta, podpora všech sportu v rámci celého kraje, výše podpory ze strany kraje je konečná,“ uvedl Kukla.

Postoj krajské opozice naznačuje možnost výstavby Horácké multifunkční arény s krajským příspěvkem pět set padesát milionů korun a celkový rozpočet 1,42 miliardy korun.

„Čím víc Kraj Vysočina dá, tím lépe,“ prohlásil náměstek jihlavské primátorky pro oblast sportu Petr Ryška (ODS).

Objednávku návštěvy primátorky Koubové u předsedy vlády Andreje Babiše můžete vidět přímo zde, policie odložila trestní oznámení zastupitele Miroslava Tomance na Duklu Jihlava (více zde) , oficiální zápis z poslední politické bitvy Miroslava Tomance je přímo zde. Kraj Vysočina se přiklání k jedné z úsporných variant (více zde). O záměru Martina Altrichtera postavit soukromý zimní stadion čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů