Kraj Vysočina posuzuje úsporné varianty výstavby Horácké multifunkční arény

Při jednání o spolufinancování výstavby Horácké multifunkční arény se pozornost krajských zastupitelů Vysočiny zaměřuje na některou z úsporných variant.

Základní varianta All inclusive s krajským příspěvkem šest set milionů korun je mimo politickou hru.

„Myslím si, že není možné přispívat vyšší částkou než město Jihlava jako nositel projektu. Z hlediska finančních možností kraje Vysočina je to mimo rámec našeho přemýšlení,“ uvedl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek. U varianty All inclusiv by krajský příspěvek byl ve výši sedmi set milionů korun.

„Měl by vzniknout konsensuální názor celého kraje Vysočina,“ naznačil hejtman Schrek.

Do užší výběru krajské podpory se tak dostaly první dvě úsporné varianty jako akceptovatelné varianty. „Chceme, aby projekt Horácké multifunkční arény byl realizován, ale nemůžeme projekt podpořit částkou mimo naše finanční možnosti,“ prohlásil hejtman Schrek.

Krajská koalice pod vedením hejtmana Schreka pracuje s variantou krajského příspěvku mezi tři sta až pět set padesát milonů korun. „V tuto chvíli nejsme definitivně rozhodnuti,“ dodal hejtman Schrek. Hejtman Schrek chce iniciovat i jednání s opozičními kluby KSČM a hnutí ANO v krajském zastupitelstvu.

První úsporná varianta předpokládá příspěvek krajský příspěvek ve výši 550 milionů korun, příspěvek Jihlavy je o padesát milionů korun vyšší, stát přispěje částkou tři sta milionů korun. Celková výše investice 1,45 milionů korun.

Druhá krajem Vysočina zvažovaná varianta je ve výši 1,35 milionů korun. Kraj Vysočina by přispěl částkou 450 milionů korun. Místo ubytovny s třiceti lůžky by vznikla posilovna, trénink střelby a šatny pro sportovce. Šatny by měly jen nejnutnější vybavení.

Kraj Vysočina počítá s víceletým financováním svého příspěvku na výstavbu Horácké multifunkční arény, které by ale nemělo být delší než konce funkčího období krajského zastupitelstva.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů