Dohnalová versus Dohnal: papírový spor o kolaudaci jihlavské kanalizace

fbAKTUALIZOVÁNO Vodoprávní úřad jihlavského magistrátu nezkolaudoval nově postavené části jihlavské kanalizace a vydal zákaz používání nové kanalizace. Vodoprávní úřad řídí manželka tajemníka jihlavského magistrátu Jana Dohnalová.

“ V tuto chvíli neexistuje žádné pravomocné rozhodnutí o zákazu užívání kterékoliv části Jihlavské kanalizace,“ sdělila vedoucí odboru životního prostředí jihlavského magistrátu Katarína Ruschková.

V úřednické hierarchii je Ruschková nadřízenou Dohnalové. Proti rozhodnutí vodoprávního úřadu se jihlavská radnice podle informací Občasníku okamžitě odvolala, proto není rozhodnutí pravomocné.

Jihlavská radnice vedená tajemníkem Lubomírem Dohnalem se musí podrobit rozhodnutí svého vodoprávního úřadu řízeného manželkou tajemníka Janou Dohnalovou.

Vodoprávní úřad má u vodárenských staveb podobné pravomoci jako má stavební úřad. Rozhoduje o jejich způsobilosti k používání. Papírový zákaz používat nově postavené kanalizace se zřejmě nijak nedotkne provozování kanalizací v Jihlavě. Kanalizaci bude dál provozovat Vodárenská a.s., smluvní provozovatel Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK). Ze SVAKu Jihlava před několika lety odešla, od té doby se krajské město soudí o vodárenský majetek i jeho provozování.

life

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů