DOKUMENT: Právník Pelhřimova k přiznání mládežnické dotace pro spolek „bez mládeže“

Zastupitelé města Pelhřimova se vystavují hrozbě trestního stíhání v případě dvouset tisícové dotace na činnost mládeže pro spolek „bez mládeže“. Členem spolku HC Pumy Pelhřimov mohou být výhradně osoby starší osmnácti let. Porušení vlastních zásad (stanov spolku) je považováno za rozpočtovou nekázeň s možností občanskoprávního nebo i trestně právního postihu poskytovatele dotace. Rada města už navrhla zastupitelstvu města revokovat usnesení o poskytnutí dotace.

Závěr právního rozboru městského právníka Pelhřimova:

Lidovci: problém vznikl u ČSSD

Resort školství, kultury a sportu na pelhřimovské radnici řídí lidovci.

„Na začátku tohoto problému byly nedobře připravené podklady od Odboru školství vedeného panem Kovandou za ČSSD a následné vyhýbavé hlasování některých zastupitelů, především za ČSSD,“ vysvětlil předseda pelhřimovských lidovců Jan Matějů. Podle předsedy Matějů pro návrh opozičního zastupitele Hájka vyjmout z balíku dotací pro sportovní kluby HC Pumy hlasoval nejen místostarosta J. Koch, ale i další dva zastupitelé za KDU-ČSL. Po neúspěšném hlasování ještě pan Koch navrhoval doplnit usnesení o povinnost podrobit analýze oprávněnost poskytnutí dotace HC Pumy. „Ani to neprošlo,“ dodal předseda Matějů.

Opozice: byli jsme proti

Jediný zastupitelský klub Změna pro Pelhřimov se nevystavuje riziku trestního stíháni, trojice jeho zastupitelů žádá pravidelně uvádět jmenovité hlasování o předloženém návrhu.“Přesně na to, že se může jednat o podezření z dotačního podvodu a že mají zastupitelé při schvalování trestněprávní odpovědnost, jsem upozorňoval a požadoval oddělení do samostatného bodu. To koalice odmítla a tak jsme hlasovali proti v celém bodu přidělování dotací pro mládež – přesně z tohoto důvodu,“ uvedl předseda opozičního zastupitelského klubu Změna pro Pelhřimov Pavel Hájek.

Podle předsedy zastupitelského klubu Změny pro Pelhřimov se tak ukazuje, že jeho obavy byly opodstatněné a nikdo v radniční koalici je nechtěl slyšet. „Je zarážející, že díky politické protekci jednoho z místostarostů se přehlíží i taková vážná podezření, že může dojít k dotačnímu podvodu,“ doplňuje Hájek.

Podle informací Občasníku požádaly HC Pumy o částku přes čtvrt milionu korun z rezervního fondu města Pelhřimov.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů