DPMJ reaguje na stížnosti obyvatel Jihlavy
První změny nových jízdních řádů vstoupí v platnost ve čtvrtek 23. února a to na autobusové lince 4. Další změny autobusových spojení na linkách 2 a 12 chystá DOpravní podnik města Jihlavy v průběhu března a během dubna se na základě vyhodnocení zkušebního provozu a připomínek osadních výborů a veřejnosti změní odjezdy i četnost spojů na linkách G a H.
Linka 4 do Hruškových Dvorů, Henčova a Heroltic je první, kterou dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) upraví na základě připomínek cestujících. Část spojů této linky se vrátí na Polenskou ulici a doplní se několik spojů do Henčova a Heroltic.
Během března se změní odjezdy autobusových linek 2 a 12. Na základě požadavků zaměstnavatelů a s přihlédnutím k žádostem cestující veřejnosti se uspíší příjezdy na pracovní směny do Jipocaru a do podniků v Červeném Kříži. Dojde k dřívějším odjezdům linky 12 z Velkého Beranova a posune se také čas odjezdu školního spoje linky 12 z Antonínova Dolu. Zároveň budou upraveny spoje do Helenína a z Helenína, aby lépe navazovaly na výuku na středních školách v Heleníně.
Dopravnímu podniku došla asi stovka žádostí o změny spojení a hlavně o posílení dopravy do okrajových částí města. Pracovníci DPMJ teď žádosti roztřídili a pečlivě je analyzují, aby mohli uspokojit co největší množství cestujících. V kontaktu jsou také se školami a s osadními výbory částí města a zpracovávají také připomínky obsažené v petici z Pávova, Červeného Kříže a Antonínova Dolu.
„Chceme vyjít vstříc všem cestujícím. Uvědomujeme si, že došlo k radikální změně jízdních řádů, na které se mnoho lidí nestihlo včas připravit. Změny si většinou uvědomili, až když začaly spoje jezdit jinak. Proto pečlivě vyhodnotíme dvouměsíční zkušební provoz a během dubna změníme i nejkritizovanější spoje na nových trolejbusových linkách G a H,“ uvedl předseda představenstva DPMJ Radim Rovner.
Podle jeho slov ale navyšování množství spojů naráží také na personální limity. Dopravní podnik proto bude navyšovat mzdy řidičům a hledá i několik nových šoférů.
Počítá se s navýšením počtu hlavně odpoledních spojů do okrajových částí města, jako jsou Helenín, Antonínův Důl a Pávov, i s vyšší frekvencí odjezdů z těchto míst v časech začátku a konce školního vyučování.