Kraj Vysočina použije brutto režim na objednávku veřejné autobusové dopravy

Desetileté smlovou s devatenácti dopravci veřejné dopravy skončí letos v listopadu a nové smlouvy stále nejsou uzavřeny. Radní kraje Vysočina se chystají podle využít zvláštní výjimky v podobě brutto režimu veřejné zakázky.

Devatenáct dopravců obdrží od Kraje Vysočina jednotlivě výzvu k předložení obchodní nabídky. Tyto nabídky pak vyhodnotí hodnotící komise kraje Vysočina.

V podstatě tak půjde o určité prodloužení stávajících smluv po dobu přechodového období do řádného vysoutěžení nových smluv.

Po dobu přechodového období budou dopravci jezdit za dohodnuté ceny bez otevřené konkurenční soutěže. Právě konkurenční soutěž dopravců na veřejných autobusových linkách v kraji Vysočina by mohla přinést nižší ceny jízdného pro cestující.

Základní dopravní obslužností se rozumí zabezpečení dopravy po všechny dny v týdnu především do škol a školských zařízení, k orgánům veřejné moci, do zaměstnání, do zdravotnických zařízení poskytujících základní zdravotní péči a k uspokojení kulturních, rekreačních a společenských potřeb, včetně dopravy zpět, přispívající k trvale udržitelnému rozvoji územního obvodu.

Na základní dopravní obslužnost Kraje Vysočina by měly přispívat jednotlivé města a obce Vysočiny částkou sedmdesáti korun za obyvatele a rok.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů