Ex-primátorka Koubová začala podnikat jako konzultantka a poradkyně

Od roku 2023 je z bývalé první dámy města Karolíny Koubové podnikatelka. Jako živnostnice začala poskytovat služby v oboru „Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků“ , současně bude podnikat v oboru „Výzkum a vývoj v oblasti přírodních a technických věd nebo společenských věd“ , dalším předmětem podnikání je „Testování, měření, analýzy a kontroly“ a konečně posledním oborem činnosti je „Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti“.

Karolína Koubová byla dne 2. listopadu 2018 zvolena novou primátorkou města Jihlavy a vystřídala tak ve funkci Rudolfa Chloupka.
Uskupení „FÓRUM JIHLAVA“ vedené Koubovou jako lídryní skončilo druhé a uzavřelo koalici se třetí ODS, čtvrtým uskupením „ŽIJEME JIHLAVOU!“ (tj. TOP 09, Zelení a Piráti) a šestou KDU-ČSL.

V krajských volbách v roce 2016 kandidovala jako nestraník za SZ na kandidátce subjektu „Žijeme Vysočinou – TOP 09 a Zelení“ do Zastupitelstva Kraje Vysočina, ale neuspěla.Ve volbách v roce 2020 byla z pozice nestraníka za hnutí STAN zvolena zastupitelkou Kraje Vysočina, a to na kandidátce „Starostové pro Vysočinu“ (tj. hnutí STAN a SNK ED).

Na konci roku 2021 se mandátu zastupitele kraje vzdala a oznámila, že nebude v kandidátce hnutí STAN obhajovat pozici primátorky města. Na pozici krajského zastupitele jí nahradil Jan Burda. V komunálních volbách v roce 2022 tak kandidovala do Zastupitelstva města Jihlavy jako nezávislá a zároveň lídryně kandidátky subjektu „Piráti a Fórum Jihlava“. Mandát zastupitelky města obhájila, ale v křesle primátora ji na konci října 2022 vystřídal Petr Ryška z ODS.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů