„Faktor Tomanec“ ovlivní koaliční potenciál STAN Jihlavsko

Politická scéna krajské metropole Vysočiny s napětím očekává sestavování kandidátní listiny Starostů a Nezávislých (STAN) pro podzimní komunální volby. STAN zvažuje nasazení bývalého zastupitele Miroslava Tomance, který se s kariérou zastupitele před rokem rozloučil slovy „na shledanou v lepších časech“.

Mezi Miroslavem Tomancem a primátorkou Karolínou Koubovou existovaly hluboké spory, kdy Miroslav Tomanec komentoval situaci Fóra Jihlava slovy „naše hnutí nemá primátorku“ a primátorka Koubová kontrovala výrokem „Fórum je na padrť“.

Miroslav Tomanec projevil zájem kandidovat za hnutí Starostové a Nezávislí v podzimních komunálních volbách. A STAN Jihlavsko zvažuje výhody a nevýhody nasazení Miroslava Tomance do svých řad. V lednu náhle skončil ve funkci radního a po té i zastupitele tehdejší místní předseda STANu Libor Kuchyňa. STAN prochází kádrovou krizí, kdy vhodné osobnosti hledá i formou náborových inzerátů.

Angažování Miroslava Tomance ovšem STANu přináší záporný koaliční potenciál a jistotu opozičních lavic. Opoziční lavice dobře vyhovují Miroslavu Tomancovi ke kritice čehokoliv, co si kritiku zaslouží.

Účast STANu v budoucí koalici je těžko představitelná především pro ODS, kterou Miroslav Tomanec pravidelně potápěl svou permanentní předvolební kritikou.

Rozhodnutí STANu Jihlavsko o umístění nebo neumístění Miroslava Tomance na kandidátku pro místní volby tak ukáže uvažování vedení STANu o šancích vstoupit do příští koalice pod vedením ODS a KDU-ČSL. Koaliční potenciál má STAN Jihlavsko s Miroslavem Tomancem podstatně nižší než bez něj.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů