Favorité na lídra pravice Vysočiny: Geist, Necid nebo Benc?

Logo ODS VysočinaObčanští demokraté na Vysočině si začátkem prosince zvolí na krajském sněmu lídra pro krajské volby 2016. Nejčastěji jsou zmiňována jména Oblastního předsedy ODS Jihlavsko Zdeňka Geista, Oblastního předsedy ODS Žďársko Radovana Necida a současného předsedy klubu krajských zastupitelů Oty Bence z Přibyslavi.

 Do sestavování krajské kandidátky Občanských demokratů bezesporu promluví organizace ODS v metropoli Vysočiny. Jedničkou jihlavské ODS překvapivě není bývalý primátor a současný náměstek primátora Jaroslav Vymazal, ale oblastní předseda ODS Zdeněk Geist. Geistův návrat do řad občanských demokratů nebyl úplně bezproblémový, pomoci musela organizace ODS v Polné. Do řad ODS znovuvstoupil Zdeněk Geist právě v Polné, odkud přestoupil do Jihlavy.

Na vysoké pozici pro krajské volby 2016 bude ve vysočinské ODS i současný velkomeziříčský starosta Radovan Necid. Necidem vedená kandidátka „To pravé Meziříčí“ uspěla v komunálních volbách 2014. Nabízí se myšlenka, zda ODS  pod Necidovým vedením sestaví i krajskou kandidátku „Ta pravá Vysočina“.

Třetím vážným kandidátem na post krajského lídra je současný šéf krajských zastupitelů ODS Ota Benc z Přibyslavi. Pro Bence především mluví zkušenosti s pozicí volebního lídra v krajských volbách 2016. Jeho předvolební kampaň pod heslem „lepší hejtman“ stále vyvolává v ODS rozpačité vzpomínky.

 

Jiné jméno v čele krajské kandiátky ODS by bylo do určité míry překvapením. Ale vyloučit nelze ani překvapení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů