(FOTO) COVID-19 tu stále je, primátorka Koubová prosí o pokoru před Bohem

Primátorka Statutárního města Jihlava Karolína Koubová si povšimla rostoucí nevole v souvislosti s obnovením nařízení nosit roušky na celém území Jihlavska.

“ Na jednu stranu tomu rozumím, je to opatření opatrné a protivné. Všichni jsme se radovali, že jsme roušky mohli sundat a doufali jsme, že to máme za sebou. I když je případů jenom pár, tak nová čísla rostou a ten pavouk se může velmi rychle rozšířit, každý nakažený kolem sebe má lidi, na které to mohl přenést. Myslím, že je preventivní opatření a trochu více opatrnosti mnohem lepší, než abychom si za 14 dní vyčítali, že jsme nezvládli situaci a máme tady nové silné ohnisko nákazy,“ napsala primátorka na sociální síti.

Stambera.cz

Velkým problémem této nemoci je podle primátorky Koubové i stigmatizace lidí, kteří se ocitnou v karanténě. „Víme jak odtažitě a nepřátelsky někteří lidé reagují na občany Jeníkova jenom proto, odkud pochází. Myslím, že to nemáme zapotřebí a ani na to vlastně nemáme právo. Prostě jsme uprostřed pandemie, ať se nám to líbí nebo ne,“ uvedla primátorka Koubová.

Podle primátorky Koubové nemoc projde i naším územím a my to můžeme ovlivnit jen částečně. „Dokud se nás to nedotýká přímo, děláme často ramena, ale ve chvíli, kdy se nemoc objeví v rodině nebo mezi blízkými, tak se může postoj velmi rychle změnit. Prosím ještě o trochu pokory před přírodou, před Bohem, protože ta nemoc zde prostě je. Na nás je, jestli a jak ji přijmeme. Myslím, že roušky v uzavřených prostorách a na hromadných akcích je to úplně nejmenší, co můžeme udělat, “ dodala primátorka Koubová.

Primátorka Koubová také zaměňuje pojmy jako okres a kraj (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů