(FOTO) Očkovací centrum Pelhřimov už roste

Pelhřimovské očkovací centrum v Kulturním domě Máj, které je pilotním projektem v rámci Vysočiny, už získává zřetelnou podobu a stanovené termíny jeho vybudování budou dodrženy.

Potvrdila to i kontrolní schůzka, která se uskutečnila v KD Máj v pátek 29. ledna po poledni za účasti zástupců města Pelhřimov, Nemocnice Pelhřimov, Hasičského záchranného sboru a Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina. Pokud jde o postup prací, ve čtvrtek proběhla pokládka ochranné podlahové krytiny v sále a předsálí, v pátek už se montovala jednotlivá očkovací místa.

„V pondělí a v úterý by měly být nainstalovány rozvody vody, v průběhu týdne pak budeme dolaďovat všechny potřebné věci, aby celé očkovací centrum vyhovovalo požadavkům ze strany státu, krajského úřadu i hygieny,“ přiblížil harmonogram dalších prací starosta Pelhřimova Ladislav Med.

Na pátek 5. února je naplánována inspekční návštěva z Kraje Vysočina, která ověří, zda je vše v pořádku a vyhovuje stanoveným požadavkům.

Od následujícího týdne by pak mělo centrum být připravené na provoz, i když jeho zahájení bude samozřejmě záviset na tom, kdy bude k dispozici dostatek vakcín. Očkovací centrum, které bude sloužit pro občany zdejšího okresu, zřizuje Městský úřad v Pelhřimově v součinnosti s Krajem Vysočina. Bude mít 10 očkovacích míst s kapacitou až 1000 lidí za den.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů