Good thing chce koupit úzkokolejku za osmdesát devět milionů korun, bez osvědčení Drážního úřadu ji nechce

Zadlužená jindřichohradecká úzkokolejka má naději na záchranu. Věřitel Jan Kysela předložil závazného prohlášení v duchu Insolvenčního zákona o zájmu společnosti good thing (společnost je zapsána v Obchodním rejstříku s malým písmenem na začátku názvu) za cenu nejméně osmdesát devět milionů korun.

Kupní podmínkou je vydání bezpečnostního osvědčení Drážního úřadu nezbytné k provozování veřejné dopravy na úzkokolejné dráze. Na jaře proběhla na úzkokolejce kontrola inspektorů Drážního úřadu, vydání verdiktu se očekává v nejbližší době. Neoficiální informace ale hovoří o havarijním stavu železniční tratě z Jindřichova Hradce do jihočeské Nové Bystřice a Obrataně na Vysočině.

Úzkokolejka má v pololetí roku 2024 dvacet stálých zaměstnanců a pět brigádníků, v době provozování železniční dopravy měla kolem osmdesáti zaměstnanců.

Signatářem notářsky ověřeného prohlášení o zájmu koupit úzkokolejku je Vít Victor Mašek, který je propojen s autorem věřitelského návrhu Janem Kyselou prostřednictvím firmy Cestuj na jihu.

Kyselův návrh reorganizačního plánu předpokládá sto procentní uspokojení Raiffeisen banky a Raiffeisen Leasing i Finančního úřadu, malí věřitelé dostanou zpátky jen zhruba sedm procent hodnoty své pohledávky. Akcionáři zadlužené úzkokolejky v čele s majoritním vlastníkem Borisem Čajánkem nemají dostat nic.

O postoji k navrženému reorganizačnímu plánu věřitele Jana Kysely by měli ostatní věřitelé rozhodnout nejpozději do konce září. Svolání schůze věřitelů se očekává až po stanovisku Drážního úřadu k obnovení provozu úzkokolejné dráhy v letní sezóně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů