Havárie vody! Velká část Jihlavy může mít problémy se zásobováním vodou

Bez dodávek pitné vody by teoreticky mohlo zůstat i největší jihlavské sídliště na Březinkách. Proto prosíme obyvatele, aby nyní s vodou maximálně šetřili. Intenzivně se pracuje na opravách havárie.


V pondělí 24.6.2024 před 14. hodinou došlo k rozsáhlé havárii na jednom z hlavních vodovodních přivaděčů do Jihlavy. Roztrhlo se vodovodní potrubí o průměru 400 mm v ulici Na Bělidle, které plní pitnou vodou kosovský vodojem. Ten zásobuje vodou velkou část sídliště Březinova a Demlova, Helenín, Hruškové Dvory ale také Sasov, nebo oblast Znojemské ulice. V oblasti Znojemské a Brtnické ulice a také části města Sasov jsou dodávky vody přerušeny nebo omezeny už nyní.

Momentálně se pracovníci Služeb města Jihlavy snaží co nejrychleji opravit poškozené potrubí. Pokud by se to však nepodařilo nebo se havárie dále komplikovala, bude se vodojem odčerpávat a oblast bez vody by se mohla rozšiřovat.

„Poškozen byl jeden z důležitých zásobovacích řadů. Bezprostřední nebezpečí výpadku dodávek pitné vody pro větší část Jihlavy zatím snad nehrozí, ale i tak prosíme občany o maximální součinnost a snížení spotřeby pitné vody na nutné minimum, uvedl náměstek primátora Jihlavy Radek Popelka s tím, že na opravě se intenzivně pracuje a že práce spojené s opravou skončí ještě dnes.

Aktualizace situace k 24.6.2024 v 17.20h:

Pracovníci Služeb města Jihlavy pracují ve výkopu. V části města Jihlavy neteče voda. Na odstranění havárie se pracuje.

Aktualizace situace k k 24.6.2024 v 17.20h:

Havárie opravena. Potrubí se znovu tlakuje pitnou vodou. Dodávky vody obnoveny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů