Havlíčkobrodští bruslaři chtějí od města milion pro A-tým

fbHavlíčkobrodští bruslaři žádají městské zastupitele o podporu pro tým dospělých. Podle informací Občasníku jde o částku milionu korun. Žádost o milion korun z městské kasy potvrdil i předseda Bruslařského klubu David Kozník. „Partnerem by mohl být havlíčkobrodský pivovar, který chce spolupracovat. Jednáme o konkrétní výši podpory,“ prohlásil Kozlík.

Havlíčkobrodská radnice ale nemá k dispozici zdroje ze kterých by mohla pokrýt žádost Bruslařského klubu Havlíčkův Brod. I vzhledem k identifikovanému finančnímu riziku vyplývajícímu ze závěru veřejnoprávních kontrol u příjemce dotace není mezi havlíčkobrodskými politiky příliš velká vůle vyhovět požadavkům na finanční podporu pro tým dospělých. Žádost přesto putuje k finančnímu výboru a následně v polovině září na zastupitelstvo města.

„Audity ukázaly, že mládežnický hokej celou dotaci  (naposledy 4 miliony) nikdy ani nevyužil a nepotřeboval. A to na straně příjmů chyběly příspěvky, protože velká část dětí neplatila, z důvodu, že rodiče se angažovali v různých funkcích Nevím teď, kolik přesně mají peněz vracet, ale když k tomu připočtu, že i dospělí budou mít led za 1 Kč/ hod ( za sezónu to bude asi 800 tisíc), tak si myslím, že stávající 4 miliony jim musí bohatě stačit,“ prohlásil místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl (KDU-ČSL).

„Potvrzuji, že město Havlíčkův Brod obdrželo od BIK Havlíčkův Brod žádost o dotaci ve výši 1 000 000 Kč. Včera (25.8.) žádost projednával finanční výbor a přijal usnesení ve kterém doporučuje zastupitelstvu města vyhovět pouze částečně a to ve výši 500 tis. Kč. Konečné slovo bude mít záříjové zastupitelstvo města,“ sdělil starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů