Hejtman Běhounek (ČSSD): Předávám vedení Kraje Vysočina s dobrým svědomím

Vážení spoluobčané,

po dvanácti letech ve funkci hejtmana Kraje Vysočina předávám správu našeho regionu svému nástupci. Ve všech třech funkčních obdobích jsem měl obrovské štěstí na tým vynikajících spolupracovníků.

Byli to členové Rady Kraje Vysočina, společně jsme se vždy bez ohledu na politickou příslušnost domluvili na nejlepším nebo kompromisním řešení, podporovali se v realizaci nových projektů, hledali cesty, jak získat náklonnost centrálních orgánů, konstruktivně přistupovali k výběru krajských staveb, solidárně rozdělovali podporu mezi všechny části kraje, byli jsme stabilní a rychlou oporou obcím a organizacím v době mimořádných událostí.

Velice si vážím spolupráce se všemi členkami a členy krajského zastupitelstva, kteří v minulých dvanácti letech posouvali svými moudrými rozhodnutími náš region v žebříčku životní úrovně postupně výš a výš. Získal jsem mezi krajskými zastupiteli mnoho nových osobních přátel, potkal mezi nimi uznávané odborníky a věřím, že se mi podařilo předat zkušenosti těm, kteří mezi nás přišli jako nováčci a určitý čas se seznamovali s povinnostmi krajského zastupitele. My všichni jsme pak pravidelně skládali účty Vám, občanům – přísným kritikům naší práce.

Speciální poděkování za trpělivost, ale zároveň za stálý tlak na naše rozhodování, adresuji starostkám a starostům měst, městysů a obcí. Dvanáct let jsem uplatňoval pravidlo, že obce nesmí mít na hejtmanství daleko, proto jsme zlepšovali elektronickou komunikaci, zjednodušovali dotační řízení… Naše vesnice za dvanáct let zkrásněly, žijí v nich spokojení, pracovití lidé, kteří se věnují spolkovému životu, sportu, rozvíjí tradice a činnost neziskových organizací v krajem podporovaných aktivitách. Obrovský kus cesty jsme v posledních letech ušli směrem ke spolupráci s komerčním sektorem. Firmy jsou nyní stabilními partnery školních projektů, jsou donátory našich nemocnic a sociálních zařízení. Poděkování za práci pro kraj posílám všem zaměstnancům krajských příspěvkových organizací – nemocnic, záchranky, domovů pro seniory i sociálních ústavů, škol, dětských domovů, poraden, krajské knihovny, muzeí a galerií i našeho Horáckého divadla Jihlava, krajským silničářům, zaměstnancům Vysočina Education, Vysočina Tourism a projektové kanceláře.

Po dvanácti letech zvláštní poděkování patří také skvělému týmu zaměstnanců Krajského úřadu Kraje Vysočina v čele s ředitelem Zdeňkem Kadlecem. Lidé na krajském úřadě mě přesvědčili, že své práci rozumí a dělají ji dobře.

Ukázkovou spolupráci jsem zažil se všemi složkami Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina – záchranáři, policisty a hasiči včetně těch dobrovolných.Vážení spoluobčané,bylo mi ctí být dvanáct let Vaším hejtmanem. Byl jsem jím rád a s maximálním nasazením.

Přeji svému nástupci, aby ho v jeho plánech nic zásadního nebrzdilo, aby měl kolem sebe stejně fajn, čestné a pracovité lidi, jako jsem měl já. Předávám mu vedení Kraje Vysočina s dobrým svědomím a v dobré kondici. Teď už je budoucnost našeho krásného kraje na něm a jeho novém týmu.

Díky ještě jednou všem spoluobčanům za důvěru a možnost pracovat pro Vás krásných dvanáct let ve funkci hejtmana.

MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina 2008–2020

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů