Hnutí ANO se pokusí najít peníze na krajské zvýšení platů sociálních pracovníků

Do střehu! V krajské politice se začnou hned po prázdninách řešit sociální věci, především zvýšení platů zaměstnanců v sociálních službách. A začnou se dít velké věci, přímo zázraky!

Rada kraje Vysočina začne plnit nesplnitelný bod svého programového prohlášení:  vytvořit „stabilní nediskriminační nenárokový systém financování sociálních služeb s použitím zdrojů kraje i státního rozpočtu“ (více zde).

Sociální služby dostalo na starosti hnutí ANO. Náměstek Franěk se musí vyrovnat se skutečností dofinancovat schodek rozpočtu při červencovém navýšení mezd zaměstnanců v sociálních službách.

„Stát nezařadil financování sociálních služeb do rozpočtového určení daní pro kraje ani mezi mandatorní výdaje státního rozpočtu a podle zákona o sociálních službách není garantována výše prostředků, které budou krajům rozděleny. Částka, která se pohybuje okolo půl miliardy ročně, je nyní ze státního rozpočtu v souladu se zákonem poskytována jako nenároková a kraj by ji z objektivních důvodů nemohl poskytnout, pokud by poslanecká sněmovna schválila menší objem peněz. Pokud bychom neuváděli, že dotace není nároková, převzali bychom za státní rozpočet garanci, kterou nedokážeme financovat,“ vysvětlil v minulosti náměstek Franěk (ANO).

Státní peníze má kraj Vysočina na účtech od července, nyní bude muset přisypat i peníze z krajského rozpočtu na zvýšení platů zaměstnanců v sociálních službách. Pokud se najdou krajské peníze.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů