Hokejová dotace je horkým bramborem velkomeziříčské politiky

Město Velké Meziříčí získalo stavební povolení na rekonstrukci místního zimního stadionu. Velkomeziříčský zimní stadion je domovem Horáckého hokejového klubu, nováčka druhé hokejové ligy.

Národní sportovní agentura vypsala štědré dotační tituly na rekonstrukce a modernizace zimních stadionů. A tady začíná místní politika: do politických plánů vládnoucí koalice rekonstrukce zimního stadionu úplně nezapadá. Prioritou je proměna náměstí, kterou ale musí Velké Meziříčí udělat za své peníze. Šance na dotace nulová, dotační tituly nejsou vypsány.

Na rekonstrukci sportovišť dotační tituly vypsány jsou a poměrně štědře. Hokejový klub rychle sehnal sportovní podporu nutnou pro žádost o dotací. Politická podpora žádosti o sportovní dotaci je ale velmi vlažná. Především zastupitel ODS Petr Velička není ze sportovní dotace vůbec nadšený. Náměstí a jeho proměna má nečekaného konkurenta v podobě proměny zimního stadionu. Finanční podpora státu pak posunuje projekt mezi možné priority velkomeziříčské místní politiky.

Už se objevují i politické úvahy o omezené variantě rekonstrukce zimního stadionu. Motivací politických úvah o omezené variantě je nedostatek financí: Velké Meziříčí nemá peníze na všechno, co by si chtělo postavit. Zastupitelé města si pořídili miliónové kluziště, které je ovšem k ničemu. Vzhledem ke státním opatřením v boji s koronavirem se kluziště nedá na náměstí postavit.

Umělé kluziště na náměstí, které nelze používat je do jisté míry i symbolem nového směru místní politiky. Když bude sportoviště na náměstí, radní města ho finančně podpoří ať to stojí, co to stojí.

Shánění státních dotací do místních sportovišť je horkým bramborem místní politiky: Koalice na velkomeziříčské radnici by viditelně nejraději sportovní dotaci na rekonstrukci zimního stadionu nezískala, to by ale mohlo veřejné mínění velmi naštvat. Rekonstrukce zimního stadionu se udělat musí, město má platné stavební povolení. Pokud nezíská státní dotaci, bude zimní stadion opravovat za vlastní peníze. Vlastních peněz je už nyní nedostatek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů