Informační kampaň k rušení poštovních poboček řídí mluvčí Magistrátu

Jihlavský Magistrát spolupracuje s Českou poštou na informační kampani k rušení poboček. Uvolněné prostory na hlavní jihlavské poště by si primátorka Jihlavy Karolína Koubová ráda pronajala pro účely městského úřadu.

Spolupráce mezi Magistrátem a Českou poštou fungovala alespoň zpočátku výborně a bezproblémově. Primátorka akceptovala rušení poštovních poboček ve městě, za což se jí dočkalo od České pošty i poděkování:

„Děkuji Vám za podporu a akceptování výše uvedené skutečnosti a současně za pomoc s předáním informací obyvatelům prostřednictvím místního radničního zpravodaje. V této otázce vejdeme v jednání s tiskovým mluvčím a dohodneme se na maximální podpoře,“ stojí doslova v děkovném dopise ředitele pošty Jiřího Rotschedla.

Česká pošta připravuje sloučení tří sídlištních pošt do jedné pobočky, která umožní klientům přístup poštovních služeb do pozdějších hodin a také v sobotu a v neděli. Nová pobočka pošty bude umístěna “ v polích za městem“ v obchodním centru AVENTIN.

Primátorka města Jihlavy Karolína Koubová osobně předala manažerům České pošty kontakt na tiskového mluvčího Magistrátu Radovana Daňka s kterým bude pošta nadále jednat ve věci propagace a infokampaně všech plánovaných změn.

Vedení města Jihlavy vydalo v rámci informační kampaně několik tiskových zpráv. V jedné z tiskových zpráv sepsaných tiskovým mluvčím Magistrátu Radovanem Daňkem se objevila i citace primátorky Karolíny Koubové (Fórum-STAN): „Jsme dlouhodobě nespokojeni s kvalitou služeb České pošty a nechceme podporovat nekvalitní službu. Budeme apelovat na podnik, aby nekomerční veřejné poštovní služby pro veřejnost zachoval a pokud možno rozšiřoval v dostupných vzdálenostech, ale nechceme teď vstupovat do mediální války lidí s poštou.“ 

V této tiskové zprávě města je už na rozdíl od předchozí spolupráce cítit opatrný tlak na zachování nekomerčních poštovních služeb pro veřejnost v dostupné vzdálenosti a hlavně volání vedení města po výrazném zlepšení a zrychlení poštovních služeb.

V tiskových zprávě mluvčího Daňka se vedle citace primátorky Koubové objevily i citace radního Libora Kuchyni (STAN), náměstka Zemana (Žijeme Jihlavou) a Davida Beke (ODS). Do tiskové zprávy města se nedostal žádný názor obyčejného nebo dokonce opozičního zastupitele.

Další tisková zpráva informační kampaně mluvčího Daňka už byla dokonce doplněna i videoprojevem primátorky Karolíny Koubové. Primátorka Koubová si přála, aby pošta všem zastupitelům podrobně vysvětlila svoje záměry se slučováním a uzavíráním poboček.

Primátorka Karolína Koubová by měla zastupitelům a především občanům města objasnit své záměry s pronájmem prostor České pošty na Masarykově náměstí i rozsah spolupráce úředníků Magistrátu při informační kampani České pošty k rušení poboček v Jihlavě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů