Jihlava najala konzultanta Klee na výstavbu Horácké multifunkční arény

Uznávaný konzultant v oblasti závazkového stavebního práva Lukáš Klee bude radit městu Jihlava při přípravě Předběžných tržních konzultací (PTK).

Při přípravě veřejné zakázky se na výstavbu Horácké multifunkční arény se počítá s nasazením smluv podle vzorů obchodních podmínek organizace FIDIC. Obchodní podmínky FIDIC jsou nejčastěji využívány v rámci veřejných zakázek, jejich použití je rovněž často podmínkou banky pro poskytnutí projektového financování.

FIDIC je celosvětově uznávanou mezinárodní organizací, která sdružuje národní asociace konzultačních inženýrů necelé stovky zemí z celého světa. Bezesporu nejznámější činností FIDIC je vydávání vzorových smluvních podmínek, které jsou v současné době nejrozšířenějšími smluvními standardy v oboru stavebnictví při realizaci výstavbových projektů.
Lukáš Klee je autorem české verze stavebních šablon mezinárodní organizace FIDIC.

Provedení Předběžných tržních konzultací je pro město Jihlavu vhodným nástrojem ke zjištění tržní situace. Momentálně není v silách jihlavského Magistrátu provedení Předběžných tržních konzultací vlastními silami, proto právní oddělením kanceláře tajemníka bylo odsouhlaseno využití služeb Lukáše Klee jako externího experta.

Lukáš Klee je učitelem na Vysokém učení technickém Brno a Právnické fakultě UK v Praze v předmětu Mezinárodní investiční výstavba.

Klee působí jako rozhodce u Rozhodčího soudu ve Vídni (VIAC), Dubaji (DIAC) a v Praze.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů