Jihlava najala právníka na spor s městskou společností řízenou Tomancem (Fórum)

Město Jihlava vede již od konce roku 2015 spor o nezaplacené faktury s městskou společností Jihlavské vodovody a kanalizace a.s. (dále JVAK).
Žalovaná částka je zhruba ve výši jednoho milionu a šest set tisíc Kč. Související trestní stíhání na ředitele společnosti Jiřího Benáčka a náměstka primátorky Jaromíra Kalinu Policie ČR odložila.

Aby mohla společnost po vyvrcholení sporu města se Svazem vodovodů a kanalizací o řízení vodohospodářského majetku nerušeně převzít jeho provozování, nabídla městu smír.  

Nově zastupuje Jihlavu právník Zdeněk Kratochvíl. Je zmocněn i k „zastoupení v řízení před soudem ve výše uvedené věci“.

Městskou společnost Jihlavské vodovody a kanalizace řídí jako předseda představenstva Miroslav Tomanec (Fórum). Mezi Tomancem a primátorkou panují napjaté vztahy: Tomanec prohlásil „naše hnutí nemá primátorku“ (více zde). Primátorka Koubová odpověděla výrokem „Fórum je na padrť“ (více zde). O politickém handlu mezi primátorkou a Tomancem se zmínil i bývalý právní zástupce Marek Bánský (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů