Jihlavská firma Skyleader otevřela v Číně továrnu na civilní letadla

Sto letadel ročně plánuje produkovat jihlavská firma Skyleader v čínské továrně v provincii  Sichuan. Stroje značky Skyleader mají dolet šestnáct set kilometrů, maximální rychlost tři sta kilometrů v hodině. S pevným podvozkem se jejich cena podle provedení pohybuje kolem sto tisíc eur za kus.

Prudký nárůst letecké dopravy v Číně  ženou obyvatelé střední třídy, kteří vynakládají miliardy na domácí a zahraniční dovolenou. S počtem 1,4 miliardy obyvatel Číny se otvírají vývojové prognózy: Analytici předpovídají, že Čína do roku 2030 předčí USA jako největší obchodní letecký trh na světě. Rozvoj leteckého průmyslu Číny trvá mnoho desetiletí s optimistickým výhledem do budoucna.

Jihlavskou továrnu firmy Skyleader si prohlédl i premiér vlády Bohuslav Sobotka.

Sobotka letadlo

Velké letecké společnosti jako Airbus a Boeing předpokládají prodej více než dvou tisíc velkých letadel na čínském trhu do roku 2025.
Problémem Číny je zatím nedostatek letišť. V loňském roce se v Číně postavilo celkem osm nových letišť, celkem jich je dvě stě deset. Severní Amerika má více než pět tisíc letišť s civilním provozem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů