Jihlavský seznam uprchlíků konkuruje Schindlerovu seznamu

Doba je jiná, příběh pomoci lidem v nouzi je stejný. Krakov rok 1939: Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění… Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, velký svůdník a muže vydělávající na válečném utrpení, který dokázal najít v sobě člověka a zachránit ty, kterým už zdánlivě nebylo pomoci. Začíná příběh Schindlerova seznamu.

A teď skok do současnosti. Česká republika, rok 2015: Kdesi na druhém konci světa dochází k útlaku a pronásledování křesťanů. Vzniká seznam více než stopadesáti lidí, většinou rodin s dětmi. Tyto rodiny může Česká republika zachránit a dát dětem nový život. Na seznamu je první jihlavská skupina, která po přijetí a úředních formalitách míří na Vysočinu.

Jak bude vypadat život uprchlíků? Jak pracuje vláda České republiky? Jak reagují místní lidé? Mnoho otázek na které bude třeba najít odpovědi. Veřejnoprávní média zatím na tématu pobytu uprchlíků na Jihlavsku nezačala pracovat. Důvod je zatím neznámý.

Tak vzhůru do novinářské práce, aby čtenář věděl vše, co vědět má.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů