Jihlavští piráti plánují navenek komunikovat přes PiFo

 Pro podzimní komunální volby Piráti zakládají společný volební projekt s uskupením Fórum Jihlava. Podrobnosti Piráti usilovně utajují navzdory proklamované transparentnosti, pr-manažer Pirátů Jiří Svoboda ani po týdnu a opakovaných urgencích nebyl schopen sdělit podrobnosti k fungování „Základny“.

Vit Zacek | Pirátská strana Vysočina

Předseda jihlavských Pirátů Vít Žáček pro společný volební projekt už zakládá uzavřené pirátské subfórum s názvem „Základna“. Jejími prvními členy je šestice jihlavských Pirátů a tři nečlenové známí jen pod uživatelskými účty chicocheco, MartaKozdas a libor.dusek, První zmínka o vytvoření „Základny“ je z poloviny prosince 2021.

Předseda jihlavských Pirátů Vít Žáček už popsal i změny v přípravě Pirátů na komunální volby.

„Bylo založeno PiFo, takže větší část úkolů nyní přejde na bedra Základny, Výkonné rady a jejich pracovních skupin. Nicméně bude na předsednictvu místního sdružení, jak se postaví k nové situaci, kdy nebude přímým kontaktem s politickým vnějškem, nýbrž spíše kontaktem s PiFo, které bude realizovat politiku na komunální úrovni,“ naznačil předseda Žáček.

Vztahy s PiFo budou podle předsedy Žáčka patrně komplexní a zatím není ještě úplně jasné, jak budou vypadat v praxi. Ale vzhledem k tomu, že hlavní úlohou místního fóra bude potvrzování určených rozhodnutí přijatých PiFem, tak by z pozice předsedy jihlavských Pirátů chtěl hlavně předcházet tomu, aby z PiFa chodila usnesení, které by měla potenciál k tomu, aby je místní fórum zamítlo. To by pak znamenalo řadu komplikací.

„Proto bych tomu chtěl tomu předcházet především včasnou komunikací a hlídáním souladu s pirátskými předpisy už na půdě PiFa. Nové vztahy mezi místním sdružením se budou teprve formovat a předsednictvo by mělo být dostatečně flexibilní a připravené se s touto novou rolí vyrovnat,“ dodal Žáček.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů