Jihočeské autobusové dopravě BUSEM na Jihlavsku bude ředitelovat Jan Říha

Nejpozději od dubna 2025 vyjedou na Jihlavsku autobusy jihočeského dopravce ČSAD České Budějovice, který je známý pod obchodní značkou BUSEM.CZ . Jihočeši budou na Jihlavsku jezdit za 37,67 Kč za kilometr, objem výkonů je přes tři miliony kilometrů. ČSAD České Budějovice je dceřinou společností Postbus,který je největším dopravcem v sousedním Rakousku. Rakouský Postbus zaměstnává téměř čtyři tisíce lidí a provozuje více než 2 500 autobusů, aby zajistil, že každý rok dorazí 200 milionů cestujících do svých destinací.

Na Jihlavsku už působí Jan Říha v postavení „nejvyššího Jihočecha“ jako regionální ředitel společnosti Busem pro Jihlavsko. „Zatím dojíždím, ale plánuji se na Jihlavsko přestěhovat,“ prozrazuje Říha. Společnost Busem pro ředitele Říhu vyřizuje jihlavskou kancelář i obchodních sídlo firmy. Tovární značkou autobusů ČSAD České Budějovice je IVECO, na Jihlavsku by se měly objevit autobusy IVECO v nejmodernějším provedení.

Jakmile se jihočeská firma na Jihlavsku zabydlí, začne oficiální nábor řidičů. V duchu firemního kréda „jezdíme i tam, kde lišky dávají dobrou noc“ plánuje ředitel Říha umožnit řidičům parkovat na vesnicích v místě bydliště. Večer řidič dokončí šichtu, vyspí se doma a ráno vyjíždí autobusem z vesnice, kde bydlí na další šichtu.

„Nábor řidičů pro Jihlavsko začne v průběhu léta, budu rád, když se mi řidiči ozvou už nyní s návrhem možného termínu nástupu. Také budu rád za kontakt s řidiči, kteří teprve uvažují o možnostech stát se řidiči z povolání, pár měsíců trvá rozšíření řidičského průkazu pro kategorii autobusů,“ naznačil ředitel Říha.

Dopravní obslužnost Jihlavska může jihočeská firma zahájit i dříve než v dubnu 2025, tento termín je nejzazší podle podepsané smlouvy s Krajem Vysočina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů