Ve hře o Vlčkův krajský mandát je i tajemník STANu

Starostové pro Vysočinu intenzivně probírají možné varianty přeskupení funkcí v krajském zastupitelstvu po té, kdy jejich krajský předseda Vlček získal mandát poslance.

Souběh funkce radního Kraje Vysočina a poslance podle koaliční dohody není možná. Nejpozději v prosinci musí Starostové představit Vlčkova nástupce v uvolněné funkci náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství, životního prostředí.

Prvním náhradníkem na mandát krajského zastupitele je třebíčský radní Jan Burda, ve hře je ale i druhý náhradník po Burdovi Pavel Hájek. Hájek je starostou obce Těchobuz, která nedávno na splátky odkoupila od Kraje Vysočina objekt bývalého zámku.

Vysočina - Starostové a nezávislí

„Na kandidátku jsem šel s určitou zodpovědností a tu jsem připraven přijmout. Pokud ta situace nastane,“ řekl starosta Hájek.

Hájek má v krajském uskupení Starostů a Nezávislých (STAN) důležitou roli stranického tajemníka. Je v podstatě prodlouženou rukou krajského předsedy STANu Vysočina a poslance Vlčka. Oba působili nebo působí na Pelhřimovsku ve funkcích starostů obcí: Vlček v Pacově, Hájek v Těchobuzi.

Ve hře je i možný posun radního Romana Fabeše do funkce náměstka hejtmana Kraje Vysočina.

Poslanec Lukáš Vlček odmítl vyjádření k výběru svého nástupce z důvodu velkého pracovního vytížení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů