K neznámému bunkru se přihlásilo Ministerstvo obrany, nabídne jej městu Jihlava

Na kopci nad Jihlavou stojí na pozemku města podzemní objekt, jehož vlastníkem je Ministerstvo obrany.

„Jedná se o podzemní železobetonový kryt ÚŽ 6a na pozemku obce Vysoká u Jihlavy, vlastníkem krytu je Česká republika-Ministerstvo obrany a město Jihlava je vlastníkem pozemku, na kterém se tento úkryt nachází. V rámci opakované mimorezortní nabídky z 15. 8. 2022 žádná organizační složka státu a státní organizace o tento úkryt neprojevila zájem a prozatím je tento objekt i nadále ve vlastnictví ČR-MO. V letošním roce s ním budeme nakládat. Tedy oslovíme vlastníka pozemku v únoru nebo březnu letošního roku , zda má o tento úkryt zájem,“ uvedla mluvčí Ministerstva obrany Ivana Navrátilová.

Objekty typu ÚŽ 6 byly budované od počátku šedesátých let minulého století. Jedná se o úkryty buď primárně s funkcí pracovní (pro činnost štábů na velitelských stanovištích), nebo odpočinkovou (v místech předpokládaného soustředění vojsk, u bojových palebných postavení).

Žádost o povolení vykopání dosud neznámého bunkru bude město Jihlava posuzovat v nejbližších dnech. Zatím není jasný ani postoj města k eventuálnímu bezúplatnému převodu.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů