Kaminarasovo novoroční vyhlášení války ODS, ČSSD i KDU-ČSL

Starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras (Společně VM) vyhrotil politickou krizi ve vedení města po prosincovém neschválení rozpočtu města na rok 2022. Řady koaličních zastupitelů opustila Ivana Bíbrová (Společně VM), šéf zastupitelů ODS Petr Velička se vzdal křesla radního města.

„Naše město potřebuje dlouhodobou stabilitu jako sůl. Mnoho
politicky bouřlivých let se na jeho nynějších nedostatcích značně
podepsalo, a proto mu velmi přeji zklidnění v tomto ohledu a jistotu
rozhodování,“ napsal starosta Kaminaras občanům města v novoroční zdravici.

Město Velké Meziříčí - Starosta města informuje o aktuálním dění

Dlouholetým starostou města byl Radovan Necid (ODS), místostarostou pak Josef Komínek (ČSSD). Vítězem posledních komunálních voleb se stala ODS, koalici ale sestavil dlouholetý místostarosta Josef Komínek. Po dvouletém vládnutí se do vedení města vrátila ODS, s podporou hnutí ANO byla sestavena nová koalice, kdy se starostou stal Alexandros Kaminaras jako nejmladší zastupitel města, místostarostou se stal František Smažil (ANO).

Starosta Kaminaras ani nejednal s opoziční ČSSD o podpoře rozpočtu, nedostatek hlasů označil za klukovinu opozice. Ke schválení rozpočtu byla nutná osobní účast zastupitelů v jednacím sále, jednací řád neumožňuje online hlasování zastupitelů.

Politické konflikty v zastupitelstvu městu podle starosty škodí, koaliční podpora stylu vládnutí starosty Kaminarase slábne. Vizí a přáním starosty Kaminarase je zastupitelstvo:

“ Přeji si, aby naše město i díky příštím volbám vedlo takové zastupitelstvo, které bude v důležitých věcech jednotné a bude schopno konstruktivní diskuze. Přeji si, aby zastupitelům nynějším i budoucím šlo hlavně o město a jeho kvalitní rozvoj, nikoliv o politikaření a vyřizování si účtů před kamerami,“ sdělil v novoročním poselství starosta Kaminaras.

Za změnu softwaru pro řízení škol jako příspěvkových organizací města už Velké Meziříčí utratilo třetinu z šesti set tisíc korun. Jedna ekonomka příspěvkové organizace už podala výpověď, další dvě ekonomky výpovědí hrozí. Zavádění nebo spíše změna softwaru je odložena na rok 2022. Pokud ke změně dojde v pololetí nebo v průběhu účetního roku, budou mít školy část účetnictví v jednom systému a část v druhém. Ovšem vedení města bude mít možnost manažerského přístupu do nového softwaru, který kromě úředníků radnice snad nikdo ani nechce.

“ Přeji si, aby zastupitelům nynějším i budoucím šlo hlavně o město a jeho kvalitní rozvoj, nikoliv o politikaření a vyřizování si účtů před kamerami. Toho bylo skutečně dost,“ pokračoval starosta Kaminaras.

Zastupitelka Ivana Bíbrová přednesla zastupitelům připomínky ředitelů škol k zavádění nového účetního softwaru. Kritiku necitlivého přístupu k zavádění nového softwaru ale starosta Kaminaras odmítl.

„Za sebe mohu říct, že se o vnášení stability do místní politiky
budu snažit nadále a vůli pokračovat v práci pro naše město i v
budoucnu rozhodně mám, protože mi na prostředí, ve kterém společně
žijeme, velmi záleží,“ dodal starosta Kaminaras.

O politické situaci se velmi intenzivně jedná na úrovni místních politických klubů. Rýsuje se možnost ustavení nové koalice ODS, ČSSD a KDU-ČSL. Opoziční blok by posílily hlasy předsedy zastupitelského klubu ODS na místní radnici Petra Veličky a zastupitelky Ivany Bíbrové (Společně VM). Pokud bude ODS nakloněna spolupráci s opoziční ČSSD, může být novým starostou města Petr Velička (ODS) s podporou bývalého dlouhodobého starosty Josefa Komínka (ČSSD) coby místostarosty města. Křeslo radní města by čekalo na dlouholetou zastupitelku Ivanu Bíbrovou,

Jedna odpověď
  1. Novakova

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů