Kdo se může objevit v pracovní skupině pro participaci Romů?

Statutární město Jihlava na podzim patrně zřídí pracovní skupinu pro participaci Romů. Kdo se může objevit v pracovní skupině jako vhodný odborník pro participaci Romů?

Uvolněný radní města Jihlavy Daniel Škarka (patrně budoucí předseda pracovní skupiny) – vzděláním sociální antropolog, v současnosti pracuje na Úřadu vlády na pozici výzkumníka a evaluačního pracovníka. Kromě antropologie studoval také sociální práci, romistiku a management. Kvalifikaci získal i v oblasti facilitace. Pod organizací Člověk v tísni pracoval na východním Slovensku, kde mimo jiné měl za úkol transformovat nízkoprahový klub na komunitní centrum, které následně řídil.

Stambera.cz

Zastupitelka Eva Nováková (Piráti) – Horlivá zastánkyně principů rychlého zotavení bezdomovců v městských bytech v rámci programu „Bydlení především – Housing First“. Principy Housing First se dostaly i do krajského volebního programu Pirátů.

Ředitel městské policie Jan Frenc – Ředitel městských strážníků Jan Frenc je znalcem prostředí města jako nikdo jiný. Ze svodky denních událostí zná veškeré odhalené a zdokumentované přestupky na území města spáchané místními občany i cizinci.

Michaela Jelínková – městská úřednice, manažerka Plánu pro sociální začleňování. Plán pro sociální začleňování má koordinovaně řešit problémy, naplňovat potřeby a měnit podmínky života. Manažerka Jelínková mění svá vyjádření z minuty na minutu podle aktuální situace.

Jaroslav Drahoš (ANO) – Člen hnutí ANO, v minulosti kritizoval velké množství ubytoven i sociální politiku města Jihlavy.

Petr Krčál (ČSSD) – předseda Sociální komise kraje Vysočina a dlouholetý radní kraje Vysočina. Zná sociální problematiku jako nikdo jiný, spoluvytváří síť sociálních zařízení Kraje Vysočina.

Jaroslav Huňáček (ODS) – Dlouholetý předseda zastupitelského klubu ODS na jihlavské radnici, předseda Okresní hospodářské komory. Jako pravicový politik má silné výhrady k novým přístupům v řešení problematiky bezdomovectví v Jihlavě.

Vítězslav Schrek (ODS) – Zastupitel a kandidát na hejtmana Vysočiny. Jediný etoped na radnici, který se skutečně prakticky vzdělávání Romů několik let věnoval oproti spoustě svých kolegů-teoretiků.

Radek Vovsík – Ředitel Dětského domova se školou (lidově „pasťák“) má bohaté zkušenosti s výchovou problémových dětí bez rozdílu barvy pleti. K tomu má znalost prostředí radnice z doby funkce náměstka primátora. I participaci by zvládl.

Dalšími členy pracovní skupiny pro participaci Romů se mohou stát odborníci Agentury pro sociální začleňování se kterou město Jihlava spolupracuje od roku 2019. Původně nesla název Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách. Od roku 2011 měla vzniknout agentura jako samostatná instituce s právní subjektivitou, k čemuž však nedošlo.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů