Prokopův Jipocar představil v Počátkách vizi využití větrné energie

Slabika „po“ v v názvu firmy Jipocar znamená Počátky. Název firmy Jipocar je vlastně zkratkou ze slov Jihlava, Počátky a car. S trochou nadsázky lze města Jihlava a Počátky označit za rodná města Jipocar, která byla založena v roce 1990 se zaměřením na služby v oblasti dopravy a logistiky. V roce 2002 se přestěhovala do nového logistického centra nedaleko dálnice D1 – EXIT 112 ve Stříteži u Jihlavy. Společnost je velmi úspěšná. Dosahuje vysokých obratů, patří do horních deset procent firem v České republice. 

Majitelem firmy je rodina automobilového závodníka Martina Prokopa, známého například z rallye Paříž-Dakar. V oblasti obnovitelných zdrojů energie podepsal Jipocar smlouvu s obcí Stonařov na výstavbu devíti větrných elektráren, projekt má označení „Větrný park Vysočina“.

V Počátkách uvažuje firma Jipocar o výstavbě čtyř větrných elektráren přibližně ve stejné lokalitě, kde má zájem stavět i firma WEB Větrná energie. Na veřejné projednávání záměru firmy Jipocar přišlo několik desítek místních občanů.

„Příliš se mi nelíbí, zvažovaná vzdálenost od nejbližšího obydlí. Budu se snažit, aby větrné elektrárny nikoho nerušily. Dvanáct větrných elektráren v sousední Žirovnici je moc,“ řekl člen petiční výboru Jiří Nečesal.

Videozáznam z veřejného projednání doplníme, jakmile bude technicky zpracován.

Jedna odpověď
  1. DRAK

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů