Koalice řeší důvěru v ředitele Brány Jihlavy Demla

Citlivou politickou otázkou komunální politiky krajské metropole Vysočiny je důvěra radních města Jihlavy v ředitele Brány Jihlavy Jakuba Demla. Na konci června radní města Jihlavy neschválili účetní uzávěrku a poslali do příspěvkové organizace kontrolu. Kontrola popsala celou řadu větších i menších pochybení jako například porušení protiruských sankcí za válku na Ukrajině (více zde).

Počátkem srpna z webu města náhle zmizela tisková zpráva o otevření zážitkového kempu Nomád v lesoparku Heulos (více zde), kde přenocovali pouze zaměstnanci Hitrádia Vysočina (více zde).

Pro odvolání Demla z funkce ředitele městské příspěvkové organizace je především hnutí ANO, ODS zaujímá opatrnější postoj. Pro ODS je důležitá i otázka nástupce Demla v křesle ředitele ředitele Brány Jihlavy. Panují obavy, aby výměna Demla ještě nezhoršila situaci. Názor KDU-ČSL se nepodařilo zjistit.

Příspěvková organizace Brána Jihlavy byla statutárním městem Jihlava zřízena k 1. lednu 2021. Ředitelem nové organizace byl Radou města Jihlavy jmenován Jakub Deml. Hlavním úkolem Brány Jihlavy bude organizace kulturního a společenského života v Jihlavě, zároveň se bude starat o oblast cestovního ruchu a destinačního managementu.

Brána Jihlavy má na starosti například kulturní program v čase Vánoc. V politických kruzích panují silné obavy z toho, co bude příštím průšvihem Brány Jihlavy. Pro příští rok žádá příspěvková organizace dosud řízená Jakubem Demla dvojnásobný rozpočet na kulturní aktivity.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů