Koalice SPOLU zahájila kampaň poctivou prací, radní Velička (ODS) chyběl

SPOLU je volební koalice českých politických stran. Vznikla v roce 2020 a je složena z bloku liberálně konzervativních středopravicových a pravicových opozičních stran.

Tvoří ji Občanská demokratická strana, KDU-ČSL a TOP 09. Koalice byla zpočátku nazývána Trojkoalice, od 9. prosince 2020 po oznámení spolupráce a představení je nazývána SPOLU, pod tímto názvem chtějí strany kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2021. Celostátním lídrem koalice je Petr Fiala, na Vysočině je lídrem krajský předseda KDU-ČSL Vít Kaňkovský.

Určitým stmelováním vysočinského týmu SPOLU byla brigáda při výsadbě lesa u Nevcehle na Telečsku. Tým spolu tady sázel nové stromky, ruku k dílu přiložil i předseda Senátu Miloš Vystrčil. Předsedovi Senátu očividně nechyběla chuť přiložit ruku k poctivé práci.

Při společných aktivitách ale viditelně chyběl předseda ODS Velké Meziříčí a místní radní Petr Velička, který také figuruje na kandidátce uskupení SPOLU. K neúčasti na předvolební akci radní Velička nevydal žádné oficiální prohlášení.

„Mám výborný pocit z dobře vykonané práce, proč se neúčastnil pan Velička ale nevím. Bylo nás tam kolem dvacítky ale neviděla jsem ho tam,“ uvedla kandidátka KDU-ČSL Iva Horká.

Pro účastníky znamenala účast na brigádě především dobrý pocit, jejich práci viděly hlavně stromy a lesní zvířátka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů