Kraj zadá zakázku na modernizaci průtahu Olešnou samostatně

Kraj Vysočina upustil od záměru společného zadání zakázky na modernizaci další části silnice II/602 v úseku průtahu obce Olešná. Během jara plánuje dodavatele vysoutěžit samostatně bez prací, které má financovat obec. Není to obvyklé. Modernizace silnice včetně opravy chodníků, osvětlení nebo kanalizace se standardně provádí v jedné zakázce z důvodu lepší časové koordinace.
„Zastupitelstvo obce Olešné rozhodlo, že opravy majetku obce budou řešeny samostatně, a proto nebudeme zajišťovat společný postup v rámci jedné zakázky,“ informoval dnes na tiskové konferenci Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek s tím, že dokončení krajské části – tedy oprava komunikace se předpokládá na přelomu října a listopadu 2016.
 Opravu průtahu obcí Olešná na páteřní silnici II/602 kraj připravuje od roku 2012, je součástí postupných oprav tohoto klíčového silničního tahu od Velké Bíteše až do Pelhřimova. „Veřejná zakázka by měla být realizována na jaře letošního roku a se stavbou zhruba půl kilometru dlouhého průtahu Olešnou by se mohlo začít už v květnu. Kraj by ji rád zaplatil z evropských dotací,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. Připomněl, že nejde o poslední stavbu na II/602. Zbývá ještě vyřešit neopravené úseky u Dušejova a u Plevnice. Na jejich opravu dojde pravděpodobně v příštím roce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů