Krize primátorky: forenzní audit vypadá jako fiasko

Zastupitelé krajského města Jihlavy postupně dostávají výsledky forenzního auditu městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK).

Cílem forenzního auditu je prověření existujících nebo v průběhu auditu získaných podezření, obstarání důkazů o možném podvodném jednání, odhalení podvodných scénářů a shromáždění důkazní dokumentace pro další postupy.

Vedení jihlavského Magistrátu se usilovně snaží zabránit zveřejnění i rozšíření výsledků forenzního auditu mimo vybraný okruh zastupitelů města. Forenzní audit je označen jako „Důvěrný“ a zastupitelé jej nemohou poskytovat dalším osobám.

Za forenzní audit městské vodárenské společnosti zaplatilo vedení města tři sta padesát tisíc korun. Forenzní audit měl ověřit podezření ze střetu zájmů u ředitele společnosti Jiřího Benáčka a dalších členů představenstva městské společnosti. O výsledcích forenzního auditu se mezi jihlavskými zastupiteli mluví jako „o velkém fiasku“.

Loni v červnu náhle rezignoval na post náměstka primátorky Jaromír Kalina (KDU-ČSL) na protest proti zásahům uskupení Fórum Jihlava do městského vodárenství. Předsedou představenstva městské vodárenské společnosti se stal Miroslav Tomanec (Fórum Jihlava), který za řízení městské společnosti pobírá měsíční odměnu třicet tisíc korun. Roli městské vodárenské společnosti postupně přebírají Technické služby města Jihlavy, zastupitelé města Jihlavy budou rozhodovat o ukončení činnosti městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů