Taxík Maxík doveze žďáráky i do novoměstské nemocnice

Senioři ve Žďáru nad Sázavou budou moci využívat taxík i k cestám do nemocnice v Novém Městě na Moravě.

“ Jízdy do nemocnice mohou občané využít v pevných termínech v pondělí a ve středu. Odjezd do Nového Města na Moravě v 8.00 hod. a zpáteční cesta ve 13.00 hod. z nemocnice. Je potřeba rezervovat si místo ve voze minimálně jeden den předem. Cena jízdného je 130 Kč za osobu, doprovod držitele průkazu ZTP/P zdarma,“ informoval ředitel Sociálních služeb Žďáru nad Sázavou Václav Šerák.

Remembering Senior Citizens in May

Taxíky Maxíky vozí seniory a handicapované v Liberci, Prachaticích, Ústí nad Orlicí, Kutné Hoře, Praze 5, Benešově, Svitavách, Mostě, Praze 15, Písku, Frýdlantu nad Ostravicí, Českém Těšínu, Českých Budějovicích, Vimperku, Havířově, Šumperku, Čáslavi, Orlové a Ústí nad Labem. Od ledna 2022 se k provozování zvýhodněné dopravy pod hlavičkou Konta Bariéry a Dr.Max připojujila i města Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Praha 7.  Po České republice tak bude pomáhat už 22 Taxíků Maxíků. 

Služba Taxík Maxík byla dosud poskytována výhradně na území města Žďár nad Sázavou včetně jeho městských částí (týká se lokalit Mělkovice, Veselíčko, Radonín a Stržanov). Jízdy jsou určeny výhradně občanům s trvalým bydlištěm ve městě Žďár nad Sázavou, kteří jsou starší 65 let (tedy ode dne 65. narozenin) nebo držitelům průkazů ZTP a ZTP/P.

Vyjádření mluvčí města Žďáru nad Sázavou Blanky Sobolové doplníme, jakmile se jej podaří získat.Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů