Krize primátorky: překvapivá rezignace náměstka Laštovičky (ODS)

Koaliční krize kolem rezignace lídra KDU-ČSL Jaromíra Kalina na funkci náměstka primátorky má svou vedlejší linii v překvapivé rezignaci náměstka primátorky Petra Laštovičky na post předsedy představenstva městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK).

„Seznámil jsem se s tím, jakým způsobem proti městu pracuje Svaz vodovodů a kanalizací (SVAK) jako majitel a Vodárenská akciová (VAS) jako provozovatel našeho majetku.Musím jednoznačně říct, a budu si za tím stát, i kdyby mě žalovali všichni právníci, že jsou to loupežníci a nepoctivci a plantážníci,“ uvedl Laštovička pro Jihlavské Listy.

Podle Laštovičkova dalšího vyjádření peníze z provozování majetku města Jihlacy primárně tečou provozovateli (VAS) a teprve zisky z provozování tečou svazku (SVAK). Skrz tyto ohromné peníze má tu reálnou sílu provozovatel – VASka, která podle něj ovládá i všechny starosty kromě snad dvou, kteří musí vědět pravou podstatu věci.

Laštovička rezignoval na vedení městské vodárenské společnosti prakticky ve stejný moment, kdy rezignoval další náměstek primátorky Jaromír Kalina na svou funkci. Z Kaliny je nyní řadový zastupitel, jeho rezignační dopis čtěte přímo zde.

Ze dne na den tak skončila právní kancelář Ondruš, která dotlačila Jihlavu až k provozování vlastního vodárenského majetku. Nová právní kancelář Jihlavy působila ve službách firmy z Panamy v dobách „knížete z Hluboké“ při nepřátelském převzetí českých firem (více zde). Primátorka Jihlavy Karolína Koubová nedokáže říci, kdo vybral právě tuto kancelář (více zde).

Po rezignaci náměstka Kaliny doufala primátorka ve vyřešení krize důvěry do podzimního jednání zastupitelstva, ovšem opozice odeslala primátorce otevřený dopis (více zde) a začala připravovat svolání mimořádného zastupitelstva (více zde).

Lidovci se postavili za svého předsedu Jaromíra Kalinu a odmítli jednat o personální náhradě Kaliny (více zde). Primátorka Koubová oznámila okamžité splnění části požadavků KDU-ČSL s tím, že se koalice nerozpadne (více zde).

Primátorka Koubová se svými náměstky zatím ani nenaznačila další způsob boje s „loupežníky“, kteří po mnoho let využívají vodárenský majetek města k vytváření vlastních zisků. Ve hře je i varianta vlídnějšího přístupu Jihlavy, který by primátorce Karolíně Koubové přinesl pozici lídryně Starostů a Nezávislých (STAN) pro krajské volby 2020.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů